بسته
(0) آیتم ها
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو
  برند: Quechua

  قطب نمای Quechua مدل C-100

  18,000 تومان
  قدرت تشخیص سریع - اثر پذیر از میدانهای مغناطیسی اطراف
  *
  وضعیت: 😟 نبود موجودی 😟

  جهت‌یابی در بسیاری از موارد کاربرد دارد. برای نمونه وقتی در کوهستان، جنگل، دشت یا بیابان گم شده‌ باشید، با دانستن جهت‌های جغرافیایی، می‌توانید به مکان مورد نظرتان برسید. یکی از استفاده‌های مسلمانان از جهت‌یابی، یافتن قبله برای نماز خواندن و ذبح حیوانات است. کوهنوردان، نظامیان، جنگل‌بانان و… هم به دانستن روش‌های جهت‌یابی نیازمندند.

  قُطب‌نما وسیله‌ای برای تعیین جهت و جهت‌یابی است این وسیله با استفاده از میدان مغناطیسی زمین جهت قطب شمال را نشان می‌دهد که در حقیقت شمال مغناطیسی زمین است؛

  هر گاه قطب‌نما در نزدیکی اشیای آهنی یا فولادی و یا منابع الکتریکی که جریان در آن جاریست قرار گرفته باشد، عقربه‌اش از جهت قطب مقداری منحرف می‌شود، که به آن انحراف مغناطیسی می‌گویند. کلاً به همراه داشتن اشیایی از جنس آهن یا انواع  مشابه آن می‌تواند باعث اختلال در حرکت عقربه شود. حتی وجود یک گیره کاغذ روی نقشه ممکن است مسئله ساز شود؛ بنابراین، هنگام استفاده از قطب‌نما باید مطمئن شویم که از اشیای انحراف‌دهنده آن، به‌طور کلی دور است. همچنین احتمال تأثیرگذاری جاذبه‌های مغناطیسی موجود در خاک نیز وجود دارد، که بسیار نادر است.

  در جدول زیر حداقل فاصلهٔ وسایل مختلف از قطب‌نما -برای این‌که قطب‌نما شمال مغناطیسی را به درستی نشان دهد- آمده است:

   

  اشیافاصله
  خطوط برق فشار قوی ۵۵ متر
  کامیون و اتومبیل ۱۰ متر
  خطوط تلفن ۱۰ متر
  ابزار الکتریکی و مکانیکی ۲ متر
  کلاهک‌ها و اشیاء کوچک فلزی ۲/۱ متر

   

   

   

   

   

  مشخصات محصول
  جنس چهارچوب پلی کربنات
  جنس لنز پلی متا کریلات