خبرخوان

وبلاگ

کوله پشتی اصل بخرم یا چینی؟

کوله پشتی اصل بخرم یا چینی؟

بیشتر کسانی که تا حدی در ورزش کوهنوردی و پیاده روی کوهستان تازه کار هستند در خرید یکی از اساسی ترین تجهیزات کوهنوردی و کمپینگ که کوله پشتی باشد مشکل دارند. اولین مشکلشان اینست که کوله اصل بگیرم یا های کپی چینی؟
در این نوشتار به این سوال پاسخ میدهیم و شما دوستان را راهنمایی میکنیم.
کالاهای متنوعی از یک مارک در بازار موجود هست و یک خریدار تازه کار حتما سر در گم خواهد شد. مثلا کوله پشتی  نورث فیس علاوه بر اصل آن سه نوع کپی و طرح آن در بازار موجود هست. دلیل این تعداد زیاد کوله پشتی دوخت چین اینست که شرکتهای متفاوتی در چین طرح یک محصول را تولید می کنند و طبیعتا به تناسب کیفیتشان قیمتشان نیز فرق میکند و این انتخاب به هوش تاجر و وارد کننده ایرانی بستگی دارد که کدامین جنس را انتخاب کرده و وارد کند.
اول اینکه اجازه دهید این مطلب را بگوییم که تمام کالاهای تولید چین بی کیفیت نیستند و چین کالاهای بسیار با کیفیتی نیز دارد. تجربه ای که فروشندگان کبود اسپرت کسب کرده اند اینست که اگر قصد خرید کالای چینی دارید بهتر است از برندهای خود چین بخرید. چرا که ما به تجربه دیده ایم کالاهای با برند چین بهتر از کالاهای کپی یک برند معروف است. به عنوان مثال کفش کوهنوردی با برند Humtto  بهتر از طرح Columbia  می باشد. دلیلش هم اینکه برندهای مخصوص چین در حفظ کیفیت و آبروی خود تلاش میکنند. اما برای کارخانه ای که تولید کپی میکند چنین موضوعی برایش مطرح نیست. هر چند بعضی از کارخانجات چینی کیفیت کپی را به اصل آن نزدیک میکنند.
هنوز به سوال اصلی متن که کوله پشتی اصل بخرم یا چینی پاسخ نداده ایم و حاشیه رفته ایم. اجازه دهید یک کوله پشتی را انتخاب کرده و اصل و چینی آنرا باهم مقایسه کنیم.
کوله 65 لیتری دیوتر آلمانی را انتخاب میکنیم و آن را با کپی چینی اش مقایسه میکنیم. قیمت طرح چین با کیفیت خوب این کوله در بازار 210 هزار تومان میباشد و قیمت اصلی آن حدود620 هزار تومان است.
سوالی که بعضی از مشتریان میپرسند این است که کیفیت اصل این کوله از کپی چینی آن 30 درصد بیشتر است پس چرا قیمت اصل آن تقریبا 300 درصد بیشتر اشت. آیا برای 30 درصد کیفیت بهتر باید 300 درصد پول بیشتر بپردازم؟
جوابی که ما برای این دوستان میدهیم اینست که هر فردی به تناسب سطح ورزشی خود کوله اصل یا چینی را انتخاب میکند. برای کسی که در سطح قهرمانی و بصورت حرفه ای در یک ورزش فعالیت میکند پیشنهاد انتخاب کوله اصل را میکنیم چون 30 درصد کیفیت بهتر در جای خود برای او مسئله ای حیاتی میشود و این 30 درصد در جای خود ارزش چندین هزار برابری خود را ایفا میکند.
اما برای کسی که بصورت تفریحی و غیر حرفه ای این ورزش را دنبال میکند پیشنهاد انتخاب کوله طرح چین را میدهیم.  چرا که پرداخت چنان هزینه بالایی برای چنین فردی نه مقرون به صرفه هست و نه عقلانی. در بازار اکنون نیز طرح چینی 90 درصد در مقایسه با اصل آن به فروش میرود و اکثرا کوله دوخت چین با کیفیت خوب را انتخاب میکنند.
امید که توانسته باشیم به سوالی که در بالا مطرح کردیم پاسخ داده باشیم.

نویسنده : فروشندگان کبود اسپرت
آدرس فروشگاه : تبریز، بازار کبود، طبقه زیرین، پلاک 148، کبود اسپرت
آدرس وب سایت : kabudSport.com