بسته
(0) آیتم ها
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  کلنگ کوهنوردی تکنیکال ICT

  1,150,000 تومان
  وزن بدنه ۳۵۰ گرم و وزن کامل ۵۳۰ گرم - جنس تیغه فولاد گرما دیده ضد زنگ - جنس دسته آلومینیوم 7075 اروپایی - مناسب جهت کوهنوردی و حرکت در شیب های یخی - دارای نوک فولادی در پایین کلنگ - قابلیت اتصال کارابین در قسمت تیغه و تسمه
  *
  *

  کلنگ ها قبلا دارای دسته های بسیار بلندی از جنس چوب بودند. در دوره ادوارد ویمر استفاده از سر کلنگ (شامل تیغه و بیلچه) برای برف و یخ کاملا مرسوم شده بود. پس از آنکه چوینارد آمریکایی به این نتیجه رسید که اگر نوک کلنگ انحنا داشته باشد، دقیق تر و بهتر وارد یخ شده و همچنین بهتر از یخ خارج می گردد، نوک کلنگ ها کمی به خود انحنا گرفتند. در همان زمان هامیش مکلنز اسکاتلندی نوآوری هایی در کلنگ سنتی خود بوجود آورد تا برای صعودهای ترکیبی مناسب گردد. پس از آن طراحی کلنگ ها دچار تغییرات اساسی دیگری نشد. جز اینکه به مرور از ارتفاع دسته آن کاسته شد و مواد بکار رفته نیز بهتر شدند. دسته های چوب جای خود را به دسته های توخالی از جنس آلیاژ هایی از فولاد و آلومینیم دادند و همچنین سر کلنگ ها از آلیاژهای فولاد تهیه می گردند. (در زمان ویمر سر کلنگ ها از آهن ساخته می شد.)

   

  کلنگ های کوه نوردی و تبرهای یخ در ابعاد و اندازه های مختلف ارائه می شوند که هر یک کارآیی خود را دارد و به دسته های تبریخ Steep ice axes ,cascade axes، کلنگ های اسکاتلندی (ترکیبی) Scottish Winter axes، کلنگ های کوه نوردی (آلپاین) Alpine axes و کلنگ های پیاده روی Walking axesتقسیم می شوند. کلنگ کوهنوردی تکنیکال ICT از نوع سوم یعنی alpine axes محسوب می شود که جنس تیغه آن از فولاد گرما دیده ضد زنگ است و در دسته آن از آلومینیوم 7075 اروپایی استفاده شده است. این کلنگ جزو‌ معدود کلنگ های دنیا است که قابلیت تعویض تیغه را دارد واز پرچ در بدنه استفاده نگردیده و بعد از استفاده زیاد و یا آسیب به راحتی قابلیت تعویض تیغه را دارا می باشد.